Saját képzési anyagok személyre szabása

Sok cég, vállalat szembesül azzal, hogy képzési anyagai nem aratnak osztatlan sikert dolgozóik körében.

Mi a gond a klasszikus tréningekkel?

Nézzük mit mondanak erről reddit-felhasználók?

Hat hónapja kezdtem egy új munkahelyen. Azt ígérték, átfogó, alapos betanítást kapunk. Ezzel szemben szinte semmi, vagyis semmi releváns, tényleg a munkámról szóló képzés nem volt. Két hete fel is mondtam.

Igazából több mint 10 éve nem találkoztam tisztességes betanítási (onboarding) folyamattal.

Az egyik régebbi munkahelyemen 12 hetes tréningen vettünk részt. De annyira nem volt benne semmi struktúra, rendszer, hogy a végén azt éreztem, semmivel sem lettem okosabb. Volt, akinek ez így rendben volt, hát nekem nagyon nem.

Ma egy online tréningen vettem részt a munkahelyemen. Ez abból állt, hogy végig kellett görgetni szöveggel teli oldalakat, megnézni pár videót, aztán kitölteni egy tesztet. A négy modul közül, amit nekem meg kellett csinálni, egyik sem kapcsolódott direkt módon az én munkámhoz. Ez azért mutatja, mennyire veszik nálunk komolyan a képzéseket, vagy akár a dolgozók idejét. Nem szól ez másról, csak arról, hogy kipipálhassák, megvolt a tréning.

Igazából nincs baj az online tréningekkel. Nem hiszem, hogy bárki panaszkodna azért, hogy semmit sem csinál aznap, mégis megkapja a fizetését. 10 órányi videóból állt a tegnapi céges tréning. Négyszeres gyorsításban végigpörgettem, így 7,5 órám maradt minden másra. Hogy mi mararadt meg belőle? Az már más kérdés.

Egy kutatás, amelyet a Harvard Business Review közölt 2022-ben, arra világított rá, hogy a vállalati tréningek sok esetben nem felelnek meg a dolgozók igényeinek, mivel azok gyakran túl általánosak, nem személyre szabottak, és nem veszik figyelembe a különböző munkakörökhöz szükséges konkrét készségeket.
A dolgozók gyakran érzik úgy, hogy a tréningek inkább adminisztratív terhek, mintsem valódi értéket adnának hozzá a munkájukhoz.
Ez a tanulási motivációira is erősen kihat: kényelmetlen, felesleges, időrabló tevékenységnek tűnik tőle a vállalati tananyagokkal való foglalkozás, ami természetesen a tanulási hatékonyságra is rányomja a bélyegét.

A Gallup 2023-as felmérése is kimutatta, hogy az alkalmazottak nagy része (mintegy 60%-a) úgy véli, hogy a vállalati képzések nem segítenek az előrelépésükben, és hogy az oktatási lehetőségek nem kapcsolódnak közvetlenül a karrierjükhöz vagy a napi feladataikhoz.

Az elégedetlenség hátterében gyakran az áll, hogy a klasszikus vállalati tréningek nem biztosítanak konkrét, alkalmazható tudást, hanem inkább általánosak és gyakran elméleti jellegűek. A másik probléma, hogy az egyféle módon felépített képzési anyagok egyszerűen nem képesek mindenkihez egyformán hatékonyan szólni. Van, akinek nagyon fontos a tananyag rendszerezettsége, van, akinek a figyelmét csak sok és változatos ingerrel lehet fenntartani, vannak, akik szívesen veszik az ismétléseket, másokat ugyanez idegesít.

A PEEL tréningek erőssége abban rejlik, hogy a rendszer segítségével úgy tudjuk átalakítani a meglévő (akár online, akár offline) képzési anyagokat, hogy azok továbbra is tartalmazzák azokat az ismereteket, amelyek szükségesek a munkavégzéshez, a kész e-learning anyagok azonban maximálisan illeszkednek a felhasználók szükségleteihez, igényeihez, preferenciáihoz.

Az eredmény: gyorsabb, hatékonyabb és élvezetesebb tanulás.

Ha érdekli, hogyan lehetne az Önök cégének képzési anyagait a fenti elvek mentén hatékonyabbá tenni, vegye fel velünk a kapcsolatot!